Săgeata Năvodari, 2-0 în amicalul cu FC Clinceni

96

Profitând de pauza compe-tițională, echipa de Liga I Săgeata Năvodari a susținut, sâmbătă, o partidă de verificare, în deplasare, cu divizionara secundă FC Clinceni. Conform informațiilor furnizate de ofițerul de presă al Săgeții, Cătălin Donose, jucătorii antrenați de Tibor Selymes au dominat meciul de la un capăt la celălalt și s-au impus finalmente cu scorul de 2-0 (1-0), golurile fiind marcate de Florin Achim, în min. 18, și Sașa Popin, în min. 67. Săgeata Năvodari a început cu următorul 11: Pogacsics, I. Filip, Mera, Cr. Munteanu, N. Lopez, Muzac, N’Doye, Achim, Tigoianu, Al. Grigoraș, S. Chițu. În repriza secundă, au mai evoluat: Gordin, Fl. Popa, I. Ghinea, V. Lupu, V. Apostol, I. Iordache, Chiacu, Cazan, Vieru, Sorian, S. Popin, V. Dinu.