390
Tenis / Ana Bogdan o va înfrunta pe Beatriz Haddad Maia în sferturile de finală ale turneului de la Portoroz - 1-1663223286.jpg

Jucătoarea română de tenis Ana Bogdan (29 ani, locul 69 WTA) o va avea drept adversară pe Beatriz Haddad Maia (Brazilia; 26 ani, locul 18 WTA) în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Portoroz (Slovenia), competiţie în care organizatorii oferă premii în valoare totală de 203.024 de euro.

În optimi, Ana Bogdan a învins-o pe slovena Tamara Zdansek, scor 6-1, 6-7 (5), 6-1, după o partidă care a durat două ore şi 37 de minute, în timp ce Beatriz Haddad Maia, cap de serie nr. 2, a trecut, în două seturi, scor 6-1, 6-4, de spaniola Cristina Bucşă, după o oră şi 43 de minute.