Un nou premiu pentru constănțeanca Daria Kraus, la Campionatul Național de Judo U18

46577
Un nou premiu pentru constănțeanca Daria Kraus, la Campionatul Național de Judo U18 - xkrauscampionatnationalbun-1676284849.jpg
Constănțeanca Daria Kraus s-a aflat în echipa CSM Constanța care a participat, în week-end-ul care a trecut, la Campionatul Național de Judo U18, ce s-a desfășurat la Craiova. În urma meciurilor disputate, Daria Kraus s-a clasat pe locul al treilea al podiumului. Primul meci l-a pierdut, din cauza emoțiilor, dar ulterior și-a revenit și a câștigat trei meciuri la rând, în fața unor adversare puternice, cu experiență în practicarea acestui frumos sport.

CSM Constanța s-a întors acasă cu mai multe premii, și anume: locul I – Laurențiu David Gliga, locul III – Daria Kraus, locul III – Victor Sandu.