Victorie de palmares a Farului

310
1

FC Farul Constanța a reușit sâmbătă, în deplasare, să învingă cu scorul de 5-2 (2-2) pe Academica Clinceni, într-o partidă programată în etapa a VII-a a play-off-ului Ligii a ll-a, Seria l, la fotbal.

Pentru "marinari" au marcat Pătulea (minutele 1 și 16), Suciu (min. 70) și Tigoianu (minutele 52 și 82), iar pentru gazde au punctat Neagu (’36) și Antohi (’38).

Victoria a fost dedicată antrenorului Ion Barbu, care sâmbătă a împlinit 39 de ani.

În etapa următoare, miercuri, de la ora 18, FC Farul Constanța va juca în compania liderului Rapid București, și poate arbitra bătălia la promovare dintre cele trei echipe fruntașe.

Celelalte rezultate ale etapei: SC Bacău - Dunărea Călărași 1-1 (Vraciu ’55/ Alami ’75) și Rapid București - Brăila 1-0 (Robuste ’3)

Clasament: 1. Rapid București (37 p), 2. Dunărea Călărași (35 p), 3. Brăila (31 p), 4. Academica Clinceni (27 p), 5. SC Bacău (26 p), 6. Farul Constanța (25 p).

Marinarul
16 mai 2016
Blue Shark's

De asta iubim Farul, cand ne omorati cu zile, prin prisma rezultatelor, cand ne bucurati atunci cand nimeni nu va da nici o sansa! Speram intr-un meci bun miercuri cu "fulgoasele" din Giulesti, Hai Farul!