Viitorul, victorie la limită în amicalul cu Mangalia

339
Divizionarele secunde FC Viitorul Constanța și Callatis Mangalia au susținut, ieri, un nou meci amical, găzduit de terenul nr. 1 al Academiei "Gheorghe Hagi".
Victoria a revenit Viitorului, cu scorul de 2-1. Callatis a deschis scorul prin Crăciun (min. 21), iar gazdele au egalat prin Călințaru (min. 35), 1-1 fiind scorul primei reprize. După pauză, Viitorul a impus ritmul. Iancu a trimis balonul în bară (min. 49), apoi Țîru a înscris pentru 2-1, în min. 69, iar Nikolov (min. 86) a nimerit și el bara.
FC Viitorul (antrenor, Cătălin Anghel): repriza I: Costea (min. 35, Șerban), Păcuraru, Bejan, Nazîru, Șuta, Lazăr, Chirilă, Enache, Că-lințaru, Dan (min. 35, Nikolov), Hertu; repriza a II-a: Șerban (min. 65, Buzbuchi), Bălașa, Țîru, Puțanu, Medeșan, Nikolov, Balint, Iancu, Vînă, Sandu, Manofu.
Callatis (antrenor, Mugurel Cornățeanu): Mitrea, Samson, Floricel, Damian, Evdochim, Cojenel, I. Florea, E. Cogali, Calagi, Bolat, Crăciun. Au mai jucat: Dragne, Marin, Huzuneanu, Iordache, Răvoiu.