Clubul Sportiv Școlar Nr. 1 Constanța a obținut performanțe importante la Campionatul Național de scrimă pentru copii.
- Publicitate -
Amalia Nicolae a urcat pe prima treaptă a podiumului după o evoluție foarte bună, în timp ce Natalia Culea a încheiat concursul cu medalie de argint.
Totodată, evoluții bune au avut și alți doi mici sportivi ai Clubului Sportiv Școlar Nr. 1 Constanța. Andrei Pîrvu a obținut locul al cincilea, iar Ilinca Grecu s-a clasat pe locul al șaptelea.
Campionatul Național de scrimă pentru copii va continua și vineri, 26 iunie, cu proba pe echipe.