Joi, 25 Iunie 2026

CSS 1 Constanța, aur și argint la Campionatul Național de scrimă pentru copii

de Mircea GHIȚĂ Joi, 25 Iunie 2026 27 28 sec citire
CSS 1 Constanța, aur și argint la Campionatul Național de scrimă pentru copii
Clubul Sportiv Școlar Nr. 1 Constanța a obținut performanțe importante la Campionatul Național de scrimă pentru copii.
Amalia Nicolae a urcat pe prima treaptă a podiumului după o evoluție foarte bună, în timp ce Natalia Culea a încheiat concursul cu medalie de argint.
Totodată, evoluții bune au avut și alți doi mici sportivi ai Clubului Sportiv Școlar Nr. 1 Constanța. Andrei Pîrvu a obținut locul al cincilea, iar Ilinca Grecu s-a clasat pe locul al șaptelea.
Campionatul Național de scrimă pentru copii va continua și vineri, 26 iunie, cu proba pe echipe.
Taguri
Articolul anterior Accesibil și solid - așa este mobilierul din Europa. Descoperă Belini!
Articolul următor David Gerard: „Sper că dorința de revanșă va fi foarte puternică în rândul jucătorilor”

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei