România tineret, învinsă (0-1) de Turcia, în meci amical

Alibec n-a găsit drumul spre gol

644
Echipa națională de fotbal-tineret a României a fost învinsă, ieri, cu scorul de 0-1 (0-1), de selecționata similară a Turciei, într-un meci amical disputat la Manisa. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Burak, în min. 31.
Atacantul constănțean Denis Alibec a început titular, dar n-a reușit să înscrie, iar fostul său coechipier de la FC Farul, Cosmin Matei, a intrat după pauză, fără mari realizări.
Selecționerul României, Emil Săndoi, a folosit următorul 11 de start: Pena - Mustață, Muth, Mladen, Buleică - Selagea, Stoian, Suciu, Grozav - Alibec, Alexe. În repriza secundă, au mai jucat Drăghia, Brata, Cosmin Matei și Răduț.
Săndoi a folosit pentru acest meci fotbaliști născuți după 1 ianuarie 1990, eligibili pentru preliminariile Campionatului European Under 21, ediția 2011 - 2013, al cărui turneu final se va desfășura în Israel.