Alibec s-a oprit cu Inter în optimile "Viareggio Cup"

1279
Echipa de tineret a lui Inter Milano a fost eliminată de Atalanta în optimile de finală ale turneului "Viareggio Cup", cu scorul de 5-3, stabilit la loviturile de departajare, după ce, la finele timpului regulamentar de joc, a fost 0-0.
Fostul farist Denis Alibec nu a evoluat titular în acest meci, intrând pe teren abia în minutul 82. Echipa lui Inter Primavera: Belec - Caldirola, Donati, Mbida, Rigione - Fortunato, Obi, Nwanko - Berretta (82 Alibec), Destro, Stefanovic. La penalty-uri au înscris Destro, Obi și Belec, ratând Donati.
Dacă trecea de Atalanta, Inter juca în sferturi cu Palermo, celelalte partide fiind Fiorentina - Empoli, Torino - Selecționata Serie D italiană și Juventus - Sassuolo.
Alibec a înscris trei goluri la "Viareggio Cup", toate în faza grupelor.