Jan Pahor a jucat împotriva Viitorului Constanța, în Antalya

1641
Fundașul central Jan Pahor, fost la FC Farul, a făcut parte din selecționata Ligii slovene, care a jucat, ieri, un meci amical în Antalya cu Viitorul Constanța, echipa de Liga a III-a de la Academia de Fotbal "Gheorghe Hagi". Scorul a fost 2-2, iar Pahor a intrat în joc în minutul 35. Golurile Viitorului au fost marcate de Evdochim (min. 70) și Hertu (min. 90+3), constănțenii revenind de la 0-2, după ce slovenii înscriseseră în minutele 23 și 60. Partida s-a jucat la Belek.
Selecționata Ligii slovene este formată din jucători de primă ligă liberi de contract și este susținută de Sindicatul Fotbaliștilor Sloveni.
Altfel, Gică Hagi împlinește astăzi 45 de ani, iar aseară delegația Academiei l-a sărbătorit pe "Rege", în cadrul unei festivități, la locul de cantonament, Mardan Sport Complex. În această dimineață, Hagi vine în țară, urmând a se întoarce în Antalya duminică, 7 februarie.