591
FC Farul şi-a anulat şansele de calificare în cupele europene după remiza cu Universitatea Craiova - 1-1715666539.jpg

FC Farul a încheiat la egalitate ultima partidă din play-off de pe teren propriu, 3-3 (1-0) cu Universitatea Craiova, după un meci în care oaspeții au revenit de la 0-3.

„Marinarii” a dominat clar primele 75 de minute, au dus scorul la 3-0 și ar fi putut înscrie şi alte goluri, dar oaspeții au punctat de trei ori prin același Mitriță în ultimul sfert de oră, două din goluri fiind în urma unor lovituri de la 11m, obținând un punct nesperat.

Au marcat: L. Munteanu (min. 35 - penalty) și 52, Queiros (min. 55) / Mitriță (min. 77 - penalty, 89 și 90+5).

FC Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi - Sîrbu (min. 59, Dănuleasă), M. Popescu, Gustavo, Ganea (min. 76, Nedelcu), Vînă, Queiros, Grameni - Grigoryan (min. 76, Dussaut), L. Munteanu (min. 76, Rivaldinho), Andronache (min. 83, N. Popescu).

În urma acestui eşec, FC Farul nu mai are nicio şansă de calificare în cupele europene.