184
Fotbal / Juniorii U14 ai Academiei Hagi, remiză cu FC Player București, în meci amical - 163112552025643-1631278902.jpg

Pe stadionul „Farul”, a avut loc un meci de verificare între echipele de juniori U14 (jucători născuți după 1 ianuarie 2008) ale cluburilor Academia Hagi și FC Player București.

Partida s-a încheiat la egalitate, scor 3-3, golurile constănțenilor fiind înscrise de Matei Berchez, Eric Mircea și Ricardo Căldăraru.

Au evoluat pentru Academia Hagi U14 (antrenor Stelian Caluda) - Repriza I: Frățilă - Nițu, Podoleanu, Gheorghe, Tînjală - Tameș, Popeșteanu, Butișteanu - Pătru, Avramescu, Berchez. Repriza a II-a: Șonel - Dimcică, Bituleanu, Vizireanu, Trofimov - Aliuță, Simion, Mircea - Roșca, Luncașu, Mozăceanu.

Repriza a III-a: Crăciun - Nițu, Podoleanu, Căldăraru, Tînjală - Popeșteanu (Tameș), Nica, Prodan - Lehăduș, Avramescu (Berchez), Pascu.