138
Fotbal, Liga Campionilor / Rangers, surclasată la Amsterdam, după o primă repriză de coşmar - 1-1662619077.jpg

Goluri multe în partidele disputate, miercuri seară, în prima etapă a grupelor Ligii Campionilor la fotbal.

Glasgow Rangers, echipă la care este legitimat Ianis Hagi, a suferit un eşec sever, 0-4 la Amsterdam (olandezii conduceau deja cu 3-0 în minutul 33!), o înfrângere surprinzătoare prin proporţiile scorului, 1-4, fiind trăită şi de Liverpool, în deplasarea de la Napoli.

Iată rezultatele înregistrate:

Grupa A

Ajax Amsterdam - Glasgow Rangers 4-0

Au marcat: Edson Alvarez 17, Steven Berghuis 32, Mohammed Kudus 33, Steven Bergwijn 80.

SSC Napoli - Liverpool FC 4-1

Au marcat: Piotr Zielinski 5 - penalty, 47, Andre Zambo Anguissa 31, Giovanni Simeone 44, respectiv Luis Diaz 49.

Victor Osimhen (Napoli) a ratat un penalty în min. 18.

Grupa B

Atletico Madrid - FC Porto 2-1

Au marcat: Mario Hermoso 90+2, Antoine Griezmann 90+11, respectiv Mateus Uribe 90+5 - penalty.

FC Bruges - Bayer Leverkusen 1-0

A marcat: Abakar Sylla 42.

Grupa C

FC Barcelona - Viktoria Plzen 5-1

Au marcat: Franck Kessie 13, Robert Lewandowski 34, 45+3, 67, Ferran Torres 71, respectiv Jan Sykora 44.

Inter Milano - Bayern Munchen 0-2

Au marcat: Leroy Sane 25, Danilo D'Ambrosio (autogol) 66.