Fotbal / Vineri, 30 septembrie, tragerea la sorți a grupelor Cupei României
132
Articole de la același autor
Fotbal, Conference League / FCSB, misiune infernală la Londra. Dică: „Trebuie să ieşim din teren cu capul sus”
08 Septembrie 2022
Doliu în voleiul românesc. A murit Doru Ghimeş, fost jucător la CVM Tomis Constanţa
23 Septembrie 2022
Rugbiştii de la CSM Constanţa trag tare la antrenamente. Emblema CS Cleopatra va fi păstrată!
12 August 2022
Casa Fotbalului găzduiește vineri, 30 septembrie, de la ora 12:00, tragerea la sorți a grupelor Cupei României la fotbal, ediția 2022/23.
Noul format al Cupei României prevede ca în faza grupelor să participe 24 de echipe, dintre care 16 echipe calificate din turul anterior şi opt echipe din Liga I. Cele opt echipe din primul eşalon sunt cele șase din play-off și locurile 1 și 2 la finalul play-out-ului ediţiei anterioare de campionat.
Rezultate şi program play-off Cupa României
Marți, 27 septembrie
CSC Dumbrăvița - Politehnica Iași 0-0, 0-0 și 7-6 la penalty-uri
Ripensia Timișoara - U Craiova 1948 0-4
Șoimii Lipova - Gloria Buzău 2-2 și 2-4 după prelungiri
CSA Steaua București - Chindia Târgoviște 1-2
Şoimii Cernavodă - CS Minaur Baia Mare 4-4, 4-5 după prelungiri
Miercuri, 28 septembrie
Jiul Petroșani - Oțelul Galați (16:00 - Stadion Petre Libardi, Petroșani) Foresta Suceava - UTA Arad (16:30 - Stadion Areni, Suceava)
CSM Reșița - CS Mioveni (16:30 - Stadion Mircea Chivu, Reșița)
CS Ocna Mureș - CSM Slatina (16:30 - Stadion Soda, Ocna Mureș)
Gloria Bistrița-Năsăud - Unirea Slobozia (16:30 - Stadion Jean Pădureanu, Bistrița)
CSC 1599 Șelimbăr - ACS Petrolul 52 (18:45 - Stadion Gaz Metan, Mediaș)
CS Afumați - FC Rapid 1923 (21:30 - Stadion Giulești, București)
Joi, 29 septembrie
FC Brașov - AFC Hermannstadt (16:00 - Stadion Tineretului, Brașov)
CSM Alexandria - Csikszereda Miercurea Ciuc (16:30 - Stadion CSS Peco, Alexandria)
Concordia Chiajna - Universitatea Cluj (18:45 - Stadion Concordia 2, Chiajna)
Viitorul Pandurii Tg. Jiu - Dinamo 1948 București (21:30 - Stadion Municipal, Tg. Jiu).
Foto: Federaţia Română de Fotbal / frf.ro
Noul format al Cupei României prevede ca în faza grupelor să participe 24 de echipe, dintre care 16 echipe calificate din turul anterior şi opt echipe din Liga I. Cele opt echipe din primul eşalon sunt cele șase din play-off și locurile 1 și 2 la finalul play-out-ului ediţiei anterioare de campionat.
Rezultate şi program play-off Cupa României
Marți, 27 septembrie
CSC Dumbrăvița - Politehnica Iași 0-0, 0-0 și 7-6 la penalty-uri
Ripensia Timișoara - U Craiova 1948 0-4
Șoimii Lipova - Gloria Buzău 2-2 și 2-4 după prelungiri
CSA Steaua București - Chindia Târgoviște 1-2
Şoimii Cernavodă - CS Minaur Baia Mare 4-4, 4-5 după prelungiri
Miercuri, 28 septembrie
Jiul Petroșani - Oțelul Galați (16:00 - Stadion Petre Libardi, Petroșani) Foresta Suceava - UTA Arad (16:30 - Stadion Areni, Suceava)
CSM Reșița - CS Mioveni (16:30 - Stadion Mircea Chivu, Reșița)
CS Ocna Mureș - CSM Slatina (16:30 - Stadion Soda, Ocna Mureș)
Gloria Bistrița-Năsăud - Unirea Slobozia (16:30 - Stadion Jean Pădureanu, Bistrița)
CSC 1599 Șelimbăr - ACS Petrolul 52 (18:45 - Stadion Gaz Metan, Mediaș)
CS Afumați - FC Rapid 1923 (21:30 - Stadion Giulești, București)
Joi, 29 septembrie
FC Brașov - AFC Hermannstadt (16:00 - Stadion Tineretului, Brașov)
CSM Alexandria - Csikszereda Miercurea Ciuc (16:30 - Stadion CSS Peco, Alexandria)
Concordia Chiajna - Universitatea Cluj (18:45 - Stadion Concordia 2, Chiajna)
Viitorul Pandurii Tg. Jiu - Dinamo 1948 București (21:30 - Stadion Municipal, Tg. Jiu).
Foto: Federaţia Română de Fotbal / frf.ro
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole pe aceeași temă
Miercuri, 28 Septembrie 2022
Miercuri, 28 Septembrie 2022
Miercuri, 28 Septembrie 2022
Miercuri, 28 Septembrie 2022
Miercuri, 28 Septembrie 2022
Marţi, 27 Septembrie 2022
Marţi, 27 Septembrie 2022
Marţi, 27 Septembrie 2022
Duminică, 25 Septembrie 2022
Duminică, 25 Septembrie 2022