Gimnastele de aur de la Cumpăna! Au cucerit medalii la "Arad Trophy"

218
Gimnastele de aur de la Cumpăna! Au cucerit medalii la

Aradul a fost, week-end-ul trecut, sub zodia grației și eleganței. Sala Polivalentă a găzduit "Arad Trophy", turneu internațional de gimnastică ritmică, rezervat tuturor categoriilor de vârstă, unde au participat aproximativ 300 de sportive din nouă țări.

Clubul Sportiv Victoria Cumpăna a participat cu 11 gimnaste pregătite de antrenoarea Elena Vlad și a obținut 10 medalii.
Ariana Cristescu, Maya Ulrich și Miruna Matei au avut reprezentații extraordinare și au cucerit medaliile de aur. Antonia Lutan, Andrada Lutan și aceeași Miruna Matei au urcat pe treapta a doua a podiumului, în timp ce Beatrice Glavam, Maria Popescu, Bianca Georgescu și Erika Șelaru au completat podiumurile, reușind să își adjudece medaliile de bronz.

Competiția de la Arad a fost o repetiție utilă în vederea Cupei României și a Campionatului Național de Ansambluri de la București, din perioada 15 - 17 noiembrie. La aceste evenimente viitoare, CS Victoria Cumpăna are ca obiectiv câștigarea mai multor medalii.