Luptătorii constănțeni s-au impus la Cupa României

264
Zilele trecute, luptătorii constănțeni au concurat la Cupa României, desfășurată la București, unde au obținut nouă medalii.
Sportivii de la LPS "Nicolae Rotaru" (antrenor, Ioan Giuglea) au reușit următoarele rezultate la lupte greco-romane: aur - Iulian Grăjdan (cat. 55 kg), bronz - Valentin Ștefan (cat. 55 kg), argint - Sebastian Agrigoroșoaei (cat. 74 kg), aur - Dorin Pârvan (cat. 96 kg); lupte libere: argint - Sergiu Olteanu (cat. 84 kg), argint - Ștefan Marin (cat. 120 kg).
De la CS Farul (antrenor, Vasile Dușu), Laurențiu Gâțu a obținut medalia de bronz la lupte libere.
Tot la lupte libere, de la CSS Mangalia, Nicoleta Popa a luat argintul la cat. 48 kg, iar Denisa Macovei a ocupat primul loc la cat. 72 kg.
"A fost un concurs foarte puternic. Au participat la fiecare categorie primii 5 clasați la Naționale. Per total, au concurat 225 sportivi la ambele stiluri", a declarat, pentru "Cuget Liber", antrenorul Ioan Giuglea.