Medalii pentru Victoria Cumpăna, la Campionatul Naţional de gimnastică ritmică

135
Medalii pentru Victoria Cumpăna, la Campionatul Naţional de gimnastică ritmică - 5medalii-1601997157.jpg

În perioada 3-4 octombrie, la Ghimbav (jud. Braşov), s-a desfăşurat Campionatul Naţional de gimnastică ritmică „Mica Gimnastă 2020”. La competiţie, au participat 35 de gimnaste reprezentând nouă structuri sportive din România.

CS Victoria Cumpăna a participat cu zece gimnaste: Elena Căşăriu, Ariana Cristescu, Beatris Glăvan, Maria Popescu, Erika Şelaru, Bianca Georgescu, Antonia Luţan, Andrada Luţan, Amalia Banciu şi Maya Ulrich.

Sportivele pregătite de Elena Vlad au obținut cinci medalii - două de aur, una de argint şi două de bronz.

Maya Ulrich şi-a trecut în palmares trei medalii - două de aur, la exerciţiu cu cerc şi la individual compus, şi una de argint, la exerciţiu fără obiect.

Amalia Banciu s-a clasat pe locul trei la exerciţiu cu cerc, în timp ce Elena Căşăriu a terminat tot pe locul trei, la exerciţiu fără cerc.