O nouă etapă din "Trofeul Liga Old Boys" s-a disputat la Sala Sporturilor. FC Ziariştii, prestaţie onorabilă cu FCS Performer

1553
O nouă etapă din

A fost o duminică plină de spectacol în Sala Sporturilor din Constanţa în cea de-a treia etapă a "Trofeului Liga Old Boys" la fotbal în sală. Ziua a început cu meciul dintre Voinţa Constanţa şi FC Lumina. Voinţa şi-a respectat statutul de favorită şi a câştigat cu un neverosimil 6-1. A urmat apoi duelul încrâncenat dintre CSO Murfatlar şi Macedonia Ovidiu. După 40 de minute intense de joc formaţia din Murfatlar s-a impus cu scorul de 2-1. Cel de-al treilea meci al zilei a adus faţă în faţă echipele FCS Performer şi FC Ziariştii. Chiar dacă cei de la Performer au pornit ca favoriţi, ziariştii au făcut un meci foarte bun, mai ales în prima parte a primei reprize, în ciuda faptului că au avut în faţă jucători experimentaţi precum Ion Barbu, Raj Cărăuleanu sau Viorel "Jimmy" Farcaş. Din păcate Raj Cărăuleanu s-a accidentat grav în prima repriză, acesta având nevoie de transport cu ambulanţa la spital. În cele din urmă Performer s-a impus cu 5-2, golurile ziariştilor fiind înscrise de Cristian Zinca şi Ionuţ Caracostea. Aşa cum ne-a obişnuit Star Farul a făcut spectacol şi a câştigat partida cu Săgeata Stejaru cu scorul de 8-2 iar Voinţa Valu lui Traian a câştigat categoric cu 5-1 meciul cu Liga Ofiţerilor. Un alt meci echilibrat a fost FC Constanţa-NGM Năvodari. Constănţenii s-au impus cu 3-2 după o partidă care a ţinut asistenţa cu sufletul la gură. Ultimul meci al zilei le-a adus faţă în faţă pe Şoimii Topraisar şi CS Agigea. Echipa din Agigea s-a impus cu 4-1.