Săgeata, renăscută din propria cenușă

449
Ocupantă a locului secund în clasament, Săgeata Năvodari nu a avut o iarnă tocmai liniștită, echipa antrenată de Constantin Gache fiind la un pas de a nu începe returul de campionat, din cauza crizei financiare. Chiar dacă în urmă cu o săptămână aproape nimeni nu credea că năvodărenii vor rezista fizic la meciul din prima etapă, Sorin Chițu și compania au reușit să producă surpriza și să învingă, pe teren propriu, scor 2-1 (0-0), pe CS Otopeni.
După o primă repriză anostă, ilfovenii au deschis scorul în minutul 52, prin Ciolacu, apoi Chițu a restabilit egalitatea, zece minute mai târziu. Victoria năvodărenilor a fost adusă în minutul 76, de Ionuț Apostol.
Săgeata Năvodari: Gordin, Mișelăricu, Goșa (cpt.), Fl. Popa, Toșca, Fl. Bold (min. 46, N. Crețu), Vezan, V. Apostol (min. 86, Ghiară), Șamata, Nanu (min. 70, Șicu), S. Chițu.