Sportivele Clubului "Victoria" din Cumpăna, rezultate foarte bune la competiția internațională "Alina Vuc Trophy"

523

Se știe că la Cumpăna, sportul este un mod de viață. Sportivele secției lupte - Clubul Sportiv "Victoria" Cumpăna, pregătite de profesorul Vasile Vicol au obținut rezultate excelente la ediția inaugurală a Turneului Internațional "Alina Vuc Trophy".

200 de tinere luptătoare din Bulgaria, Ungaria, Moldova, Serbia, Ucraina și România cu vârste de la 6 la 17 ani, s-au întrecut vineri, 26 aprilie, în Sala Polivalentă din Reşiţa.

În urma rezultatelor obținute de micuțele noastre luptătoare, CS Victoria Cumpăna s-a clasat la finalul competiției pe locul 2 din totalul celor 30 de cluburi participante. Sportivele constănțene au obținut 1 medalie aur, 4 medalii de argint și 4 medalii de bronz.

Lotul echipei a fost format din 14 sportive, obținând un număr de 9 medalii.