176
Tenis / Irina Bara s-a calificat în sferturile de finală ale turneului ITF de la Bonita Springs - 1-1651732597.jpg

Jucătoarea română de tenis Irina Bara (27 ani, 105 WTA) s-a calificat în optimile de finală ale turneului ITF de la Bonita Springs (Florida; SUA), competiţie în care organizatorii oferă premii în valoare totală de 100.000 de dolari.

Creditată cu prima şansă la cucerirea trofeului, româna a învins-o în turul întâi pe Timea Babos (Ungaria; 28 ani, 246 WTA), scor 6-3, 5-7, 6-2, după o partidă care a durat două ore şi 45 de minute. Următoarea sa adversară este americanca Robin Anderson (29 ani, 168 WTA).