144
Volei / CS Dinamo, pe locul al doilea la Cupa Balcanică. Dalia Vîrlan - cel mai bun centru! - 1-1664179694.jpg

Echipa feminină de volei CS Dinamo Bucureşti s-a clasat pe locul al doilea în Cupa Balcanică, turneu desfăşurat la Banja Luka (Bosnia-Herţegovina), câştigat de PTT Sports Ankara, formaţia turcă urmând a evolua, astfel, în Challenge Cup.

CS Dinamo a încheiat cu trei victorii, ultima cu scorul de 3-1 (25-10, 25-15, 23-25, 25-18), în compania echipei Rabotnicki Skopje (Macedonia de Nord).

Două dinamoviste au obţinut premii individuale: Dalia Vîrlan - cel mai bun centru, iar Gabriela Dan - cel mai bun secund.

Podiumul Cupei Balcanice a fost completat de Partizan Efbet Belgrad, UOK Banja Luka Volley s-a clasat pe patru, iar Rabotnicki Skopje a încheiat pe cinci.