O autoutilitară căutată de autoritățile germane, descoperită la frontiera cu România

153
29 sec citire
O autoutilitară căutată de autoritățile germane, descoperită la frontiera cu România - autospeciala-cautata-in-germania-1709146314.jpg
Polițiștii de frontieră din cadrul Gărzii de Coastă, în Punctul de Trecere a Frontierei Ostrov, județul Constanța, au identificat o autoutilitară căutată de autoritățile din Germania.
Luni, 26 februarie, polițiștii de frontieră de la Punctul de Trecere a Frontierei Ostrov au efectuat controlul de frontieră asupra unei autoutilitare înmatriculate în Germania, condusă de către un cetățean român. În urma verificărilor, s-a constatat că autovehiculul figura ca bun căutat în vederea confiscării de către autoritățile germane.
Polițiștii de frontieră cercetează cazul sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tăinuire, iar autoturismul, evaluat la aproximativ 90.000 de lei, a fost indisponibilizat la sediul instituției.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.04 secunde