Liga a III-a la fotbal, Seria a III-a

Farul II, remiză pe terenul nou-promovatei Gloria Băneasa

163

În cadrul etapei inaugurale a Ligii a III-a la fotbal, în Seria a III-a, Farul Constanţa II a disputat, sâmbătă după-amiază, în deplasare, meciul cu nou-promovata Gloria Băneasa.

Partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2 (0-2). Farul II a avut avans de două goluri la pauză, în urma reuşitelor lui Alexandru Mituleţu (min. 17) şi Andrei Vîlea (min. 28), însă gazdele au revenit după pauză şi au smuls un punct graţie „dublei” lui Valentin Găiceanu (min. 55 şi 63).

Gloria Băneasa (antrenor Viorel Ferfelea): Şerban, Ovye, Mitroi, Mitea, Avram, Demeter, Ferfelea, Moraru, Matei, Bolojan, Militaru.

Farul II (antrenori Sorin Rădoi, Marius Axinciuc): Răfăilă, Mboko, Bîrzu, Dănuleasă, Lazăr, Calu (min. 87, Cocot), Stancu, Mituleţu, Vîlea (min. 78, Tronea), Băceanu, Pelivan.

Iată şi rezultatele înregistrate în celelalte partide ale rundei: Agricola Borcea - FC Voluntari II 2-3, Recolta Gh. Doja - Înainte Modelu 1-2, CS Afumaţi - CS Amara 4-1, Gloria Albeşti - Dunărea Călăraşi 1-2.

Conducerea Farului a pus în vânzare biletele pentru partida cu FSCB, programată miercuri, 31 august, de la ora 22.00, pe stadionul „Central” al Academiei Hagi de Ovidiu, în cadrul etapei a opta a Superligii la fotbal.

Preţurile biletelor: 80 de lei - Tribuna 1, 60 de lei - Tribuna 2 şi 30 de lei - peluze.

Biletele se pot achiziţiona online, de pe bilete.ro, dar şi din reţeaua de magazine bilete.ro: Germanos, Vodafone, Inmedio & Relay şi Poşta Română.