135
Fotbal / Victorie pentru Farul U15 în amicalul cu FCSB U15. Golul din minutul 2 a făcut diferenţa - 1-1659532038.jpg

Miercuri, 3 august, în Complexul Academiei Hagi de la Ovidiu, s-a disputat un meci amical între echipele de juniori Under 15 (jucători născuți după 1 ianuarie 2008) ale cluburilor Farul Constanța și FCSB.

Întâlnirea s-a încheiat cu succesul la limită al constănțenilor, scor 1-0 (1-0), unicul gol fiind înscris în debutul partidei (min. 2) de Matei Berchez.

Farul U15 (antrenor Stere Banoti): Frățilă (min. 36, Șonel), Gheorghe (min. 42, Nițu), Căldăraru (min. 53, Bituleanu), Trofimov (min. 53, Vizireanu), Tînjală (min. 53, Dragomir), Tameș (min. 53, Mozăceanu), Podoleanu, Butișteanu (min. 36, Goncear), Pătru (min. 53, Marincean), Avramescu, Berchez (min. 53, Sanda).

S-au jucat două reprize a câte 35 de minute.