179
Handbal / CSM Bucureşti, egalată în ultima secundă de Esbjerg, în Liga Campionilor - 1-1645428096.jpg

Echipele feminine de handbal CSM Bucureşti şi Team Esbjerg (Danemarca) au încheiat la egalitate, scor 29-29 (15-16), partida disputată la Sala Polivalentă „Ioan Kunst-Ghermănescu” din Capitală, ultima a „tigroaicelor” din Grupa A a Ligii Campionilor.

CSM a fost egalată în ultima secundă, din aruncare de la 7 metri.

Cristina Neagu a fost cea mai bună marcatoare a campioanei României, cu 10 goluri. Au mai înscris: Elizabeth Omoregie 7, Emilie Hegh Arntzen 4, Malin Larsen Aune 2, Carmen Martin Berenguer 2, Samara Da Silva Vieira 1, Alexandra Dindiligan 1, Yvette Broch 1, Siraba Dembele Pavlovic 1.

Jelena Grubisic a apărat 12 şuturi, încheind cu un procentaj de 37,5%.

CSM, care va ieşi din grupă de pe locul cinci, va juca în play-off-ul pentru sferturi cu echipa clasată pe locul patru în Grupa B, ŢSKA Moscova sau Odense, în dublă manşă, 26/27 martie acasă şi 2/3 aprilie în deplasare.