În week-end, la Sala Sporturilor

HC Dobrogea Sud organizează Cupa Moș Crăciun

324

Sâmbătă și duminică, Sala Sporturilor din Constanța va deborda de energia și entuziasmul celor mai mici handbaliști din județ, ce se vor duela în cadrul primei ediții a Cupei Moș Crăciun, destinată juniorilor IV (10-12 ani), competiție organizată de HC Dobrogea Sud Constanța, în colaborare cu Consiliul Județean Constanța.

Opt formații de "pitici" din județul Constanța, împărțite în două grupe, se vor lupta pentru pre-miul cel mare: un meci împotriva seniorilor de la HC Dobrogea Sud Constanța.

Grupa Spiridușilor este formată din CS Happy Kids Medgidia, CS Murfatlar, CSS Medgidia 1 și HC Dobrogea Sud, iar Grupa Renilor le are în componență pe HC Farul, CSS Medgidia 2, CS Laguna Năvodari și CS Axiopolis Cernavodă.

Sâmbătă, vor avea loc partidele din grupă, iar duminică, se vor disputa partidele eliminatorii, finalele fiind programate în intervalul orar 11-12. Meciurile vor avea câte două reprize de 15 minute, cu pauză între acestea de 5 minute.