Tenis / Ana Bogdan, sfert-finalistă în turneul WTA 125 de la Gaiba, la dublu

156

Perechea Ana Bogdan (România) / Martina Trevisan (Italia) s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului pe iarbă WTA 125 de la Gaiba (Italia), competiţie în care organizatorii oferă premii în valoare totală de 115.000 de dolari.

În optimi, românca şi partenera sa s-au impus, scor 7-5, 0-6, 10-8, în faţa cuplului Ingrid Neel (SUA) / Rosalie van der Hoek (Olanda), după o partidă care a durat o oră şi 15 minute.

Graţie accesului în sferturi, Ana Bogdan şi Martina Trevisan şi-au asigurat un cec de 1.250 de dolari şi 29 de puncte WTA la dublu. Următoarele lor adversare sunt americancele Madison Brengle şi Claire Liu.