145
Tenis de masă / Juniori români, sub comanda constănţencei Anamaria Sebe, remarcaţi la Top 14 Europa - 1-1666787583.jpg

Patru tineri jucători de tenis de masă români au participat, timp de două zile, la Stiga Masters Minimes Top 14 Europa, care a avut loc în Blegny (Belgia), într-o nouă etapă din dezvoltarea viitorilor campioni.

Îndrumați de antrenorii Anamaria Sebe, din Constanţa, și Alexandru Dincă, sportivii Kariss Șerban, Rihanna Șerbănescu, David Toro și Alexandru Pop au concurat împotriva altor juniori U11 ai Europei, informează Federaţia Română de Tenis de Masă.

La final, Rihanna Șerbănescu s-a clasat pe locul 12, Kariss Șerban a ocupat poziția a zecea, în timp ce David Toro a ocupat locul al cincilea, iar Alexandru Pop a obținut cel mai bun rezultat: locul al treilea și unul dintre trofeele competiției.