194
Victorie superbă obţinută de FC Farul în ultima etapă a sezonului regulat din Superliga - farul-rapid-meci-1678616900.jpg

FC Farul Constanţa a avut parte de un duel intens în ultima etapă a sezonului regulat din Superliga în faţa celor de la Rapid Bucureşti.

La Ovidiu, pe o ploaie teribilă, rapidiştii au deschis scorul în minutul 14 prin Antonio Sefer.

Șapte minute mai târziu Artean a înscris elegant cu capul, pentru ca în minutul 50 acelaşi Artean să îl servească pe puştiul Adi Mazilu iar acesta să înscrie pentru 2-1m profitând de eroarea de începător comisă de portarul giuleştenilor.

În urma acestui rezultat, Farul se află pe primul loc cu 64 de puncte, în timp ce Rapid este pe 5 cu 52 de puncte.

Aşa cum se întâmplă la fiecare meci galeria constănţeană a fost la înălţime. De partea cealaltă, suporterii rapidişti au veni în număr de 600 de la Bucureşti, însă conducerea clubului FC Farul nu le-a oferit decât 200 de bilete. În semn de protest, aceştia au rămas în afara stadionului şi au cântat neîncetat din spatele tribunei.