193
Baschet / ACS Dan Dacian Bucureşti şi U-BT Cluj-Napoca au câştigat finalele Naţionalelor de la Costineşti - 1-1656941334.jpg

Echipa feminină ACS Dan Dacian Bucureşti şi echipa masculină U-BT Cluj-Napoca au cucerit titlurile naţionale la categoria dedicată sportivilor de până la 12 ani, după ce s-au impus categoric în finalele Campionatelor Naţionale U12, ediţia 2022. I

În cadrul întrecerilor găzduite de baza BTT Costineşti, Dan Dacian Bucureşti a învins, în ultimul act, pe CSS Sf. Gheorghe, scor 40-10, în vreme ce U-BT Cluj-Napoca a trecut de Laguna Alb Bucureşti, scor 38-19.

Medaliile de bronz au revenit echipelor Alpha Sport Team Sibiu şi Sportul Studenţesc Bucureşti.