120
Baschet / U-BT Cluj-Napoca, victorie dramatică în restanţa cu SCM U Craiova. Campioana a avut nevoie de prelungiri - 1-1651043011.jpg

Echipa masculină de baschet U-BT Cluj-Napoca a învins-o, cu scorul de 100-97 (21-19, 21-19, 29-27, 21-27, 8-5), după prelungiri, pe SCM U Craiova, într-un meci restant din etapa a 17-a a Ligii Naţionale, disputat pe teren propriu.

Craiova a reuşit un ultim sfert de meci foarte bun, egalând când mai erau cinci secunde din timpul regulamentar, 92-92, după ce a avut 87-83 cu două minute şi jumătate înainte de final. Campioana României a făcut diferenţa în prelungiri, impunându-se cu 100-97.