297
Constănţeanca Eliza Samara, campioana României la proba de dublu feminin la tenis de masă - samara-podium-1679825798.jpg

Constănţeanca Eliza Samara este campioană naţională la proba de dublu feminin la tenis de masă. Jucătoarea de la malul mării a cucerit medalia de aur alături de colega sa din echipa naţională, Bernadette Szocz. Cele două le-au învins în marea finală pe Adina Diaconu şi Irina Ciobanu de la clubul Rapid Bucureşti.

Pe locul al treilea s-a clasat perechea formată din Andreea Dragoman şi constănţeanca Elena Zaharia, dar pe aceeaşi treaptă a podiumului

s-au mai clasat şi Tania Plaian şi Ioana Sîngeorzan.

La masculin, aurul a fost adjudecat de Iulian Chiriţă şi Cristian Chiriţă, al doilea făcând parte din echipa CSM Constanţa.

Pe locul al doilea s-au clasat Ovidiu Ionescu şi Alin Spelbuş, iar poziţia a treia a fost împărţită între perechile formate din Rareş Şipoş şi Cristian Pletea, al doilea din Constanţa, şi Eduard Ionescu şi Darius Movileanu.