412
Farul, înfrângere în amicalul cu Petrolul. Goluri încasate în fiecare debut de repriză - 1-1657107088.jpg

FCV Farul a pierdut, cu scorul de 1-2 (0-1), meciul amical disputat miercuri, 6 iulie, la Buftea, cu Petrolul Ploieşti. O partidă echilibrată în multe momente, „marinarii” au dominat ultimele 30 de minute, însă ploieştenii au reuşit să înscrie în fiecare debut de repriză (Grozav - min. 3 şi Bratu - min. 48).

Farul a marcat prin Morar (min. 79) şi a mai irosit alte câteva situaţii foarte bune, prin Moldoveanu, Cojocaru, Mustacă şi acelaşi Morar.

Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi (min. 63, Muşat), Corinus (min. 75, Bîrzu), Larie (min. 46, Mladen), M. Popescu (min. 46, Kiki), Borza (min. 46, Grosu), Boboc (min. 46, Benzar), Artean (min. 46, Doukoure), Grameni (min. 46, Casap), Pitu (min. 63, Mustacă), Cojocaru (min. 63, Morar), Moldoveanu (min. 46, Mazilu).

Până la debutul noii stagiuni, Farul va mai susţine un joc amical, cu CSA Steaua Bucureşti, programat vineri, 8 iulie, de la ora 19.00, în Complexul Academiei Hagi de la Ovidiu.

Atacantul Ştefan Bodişteanu, de la FCV Farul, va evolua în sezonul 2022-2023, sub formă de împrumut, la divizionara secundă CSA Steaua Bucureşti.

Născut în 1999, Bodişteanu este un produs al Academiei Hagi şi internaţional de juniori. În această vară, a participat cu reprezentativa României la Campionatul European U19.