FC Farul, remiză cu Sepsi OSK Sf. Gheorghe, în play-off-ul Superligii la fotbal

229
FC Farul, remiză cu Sepsi OSK Sf. Gheorghe, în play-off-ul Superligii la fotbal - 1-1712477128.jpg

Disputată pe cocheta arenă din Sfântu Gheorghe, partida dintre Sepsi OSK şi FC Farul Constanţa, contând pentru etapa a treia a fazei play-off a Superligii de fotbal, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1).

A fost o întâlnire cu multe situaţii la ambele porţi. „Marinarii” au deschis scorul în min. 43, prin Louis Munteanu, al cărui şut puternic de la 18 metri s-a oprit în plasa porţii lui Niczuly, dar gazdele au egalat chiar la următoarea fază, prin atacantul slovac Pavol Safranko (min. 45), rezultatul de la pauză, 1-1, păstrându-se până la final.

Farul a jucat mult mai bine în repriza secundă, însă numeroasele ocazii clare pe care şi le-a creat nu a reuşit să le şi fructifice.

FC Farul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Buzbuchi, M. Popescu, Larie, Dănuleasa (min. 64, Sîrbu), Dussaut (min. 14, Gustavo), Queiros (min. 74, Nedelcu), Grameni, Ganea, Grigoryan (min. 46, Vînă), L. Munteanu, Cojocaru (min. 46, Rivaldinho).

Sepsi OSK nu are nicio victorie în play-ff, înregistrând două egaluri şi un eşec, în timp ce Farul are o singură victorie în ultimele şapte etape, patru egaluri şi două eşecuri.