Înfrângere greu de digerat pentru baschetbaliştii de la CSM Constanţa

131

Echipa de baschet masculin a celor de la CSM Constanţa a suferit o înfrângere joi seară pe terenul formaţiei BC CSU Sibiu în Liga Naţională de Baschet Masculin.

Primul sfert a fost unul la îndemâna constănţenilor care s-au impus cu 23 la 20, iar cel de-al doilea s-a încheiat la egalitate, scor 17 la 17.

După pauza mare sibienii au călcat pedala de acceleraţie şi s-au impus cu 20 la 15 pentru ca, în ultimul sfert, gazdele să câştige cu 21 la 19.

S-a încheiat 78-74 pentru BC CSU Sibiu 78, care obţine o nouă victorie în campionatul intern. CSM Constanţa se află pe ultimul loc al clasamentului, cu 16 puncte, având trei victorii şi 10 înfrângeri.

În etapa următoare băieţii antrenaţi de Alexandru Olteanu vor juca în deplasare cu SCMU Craiova.