1435
Meci de vis pentru handbalul constănțean! Campioana Dinamo Bucureşti eliminată de CSM Constanţa, în sferturile Cupei României - c3f88e1d49804ecdb11fdc2d2a62c931-1681322932.jpg

CSM Constanța a învins-o miercuri seara pe Dinamo București într-un meci de vis pentru suporterii constănțeni. Scorul partidei a fost de 34-32, în sferturile de finală din Cupa României la handbal masculin.

Dinamo a pierdut pe ”mâna” antrenorului său, Xavi Pascual, care conduce şi naţionala României, şi care s-a încăpăţânat aproape tot meciul să atace cu şapte jucători, fără a mai avea portar. Tactica a fost falimentară, pentru că dinamoviştii au pierdut numeroase mingi în atac, iar CSM Constanţa a marcat lejer de foarte multe ori de la mare distanţă în poarta goală, în uralele propriilor fani, scrie gsp.ro