Tenis de masă / Elena Zaharia, medaliată cu aur la Top 16 - seniori

143

Jucătorii de tenis de masă Elena Zaharia, de la Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru” Constanţa”, şi Eduard Ionescu, de la CSA Steaua Bucureşti, au câştigat medaliile de aur în concursul Top 16 - seniori, desfăşurat, miercuri, 22 decembrie, la Buzău

În finală, Elena Zaharia a învins-o, cu scorul de 3-0, pe Camelia Mitrofan (CS Farul Constanţa), pe locul al treilea clasându-se, la egalitate, Alina Zaharia (CS Farul), învinsă cu 3-1 de Elena Zaharia în semifinală, şi Andreea Teglas (LPS Constanţa), întrecută cu 3-1 de Camelia Mitrofan, în cealaltă semifinală.

Eduard Ionescu (CSA Steaua Bucureşti) l-a învins în finala masculină pe colegul său Darius Movileanu cu 3-0.