Baschetbaliştii de la CSM Constanţa, o nouă victorie în faţa propriilor fani

122

Start perfect în noul an pentru CSM Constanța. Baschetbaliștii antrenați de Alexandru Olteanu le-au oferit o nouă victorie suporterilor, la Sala Sporturilor, 79-73 cu CSM Focșani, în etapa a 13-a a Ligii Naționale.

A fost 45-39 la pauză, iar oaspeții au rămas în meci până în ultimul sfert, când un cârlig de stânga perfect al lui Cebasek și liberele transformate de Corpodean și Johnson au închis jocul în favoarea Constanței. Mockevicius a încheiat meciul în double double, reușind 13 puncte și 10 recuperări.

Au mai punctat: Cebasek (16 puncte, 5 recuperări, 5 pase decisive), Rhodes (12p, 1, 1), Cizauskas ( 9p, 4, 8 ), Nate Johnson (9p, 6, 4), Lazăr (9p, 2, 0), Corpodean (6p, 4, 0), Gribinic (5p, 2, 2).

„Felicitări jucătorilor, antrenorilor și întregului staff! Mulțumim fanilor pentru suport! Cu 6 victorii în 10 meciuri, CSM Constanța urcă în clasamentul Conferinței B și se pregătește pentru un nou meci. Pe 8 ianuarie, de la ora 17.00, în deplasare cu Laguna Sharks București. Hai, Constanța!”, au transmis conducătorii echipei.