Constănţeanca Elena Zaharia a cucerit Cupa României la Tenis de Masă

724

Elena Zaharia de la CSM Constanţa s-a impus în Cupa României la tenis de masă, care a avut loc la Dumbrăviţa.

Sportiva de la malul mării a învins-o în finală, cu 4-3, pe Bianca Mei-Roșu, sportivă cu dublă legitimare LPS Nicolae Rotaru / CSM Constanța, care a concurat în această competiție pentru LPS Nicolae Rotaru.

Medalia de bronz i-a revenit unei alte sportive constănțene care este legitimată și la CSM, Andrea Teglas, care a concurat, de asemenea, pentru LPS Nicolae Rotaru.

La băieți, au urcat pe podium doi reprezentanți ai celor de la CSM Constanța: Cristian Grigore, medaliat cu argint (0-4, în finală cu Rareș Șipoș) și Cristian Chiriță, medaliat cu bronz. Alături de aceștia, CSM Constanța i-a avut în competiție și pe Paul Mladin și Bogdan Iacob.