361
Handbal / CS Rapid îşi menţine şansele de calificare directă în sferturile de finală ale Ligii Campionilor - 1-1674463739.jpg

Echipa feminină de handbal CS Rapid Bucureşti s-a impus, cu scorul de 28-22 (15-13), în faţa celor de la Kastamonu Belediyesi GSK (Grecia), într-o partidă disputată la Sala Polivalentă, contând pentru Grupa B a Ligii Campionilor, şi păstrează în continuare şanse de calificare directă în faza sferturilor de finală.

Pentru Rapid (antrenor Carlos Viver), au marcat: Estavana Polman 6, Eliza Buceschi 5, Alexandra Badea 4, Dorina Korsos 3, Lorena Ostase 3, Alicia Fernandez Fraga 3, Irene Espinola Perez 2, Diana Ciucă (portar) 1, Orlane Kanor 1.

Diana Ciucă a apărat 12 aruncări, încheind cu un procentaj senzaţional, de 57,14%, în timp ce Ivana Kapitanovic a apărat şi ea cinci aruncări (27,78%).

Iată şi rezultatele înregistrate în celelalte partide din grupă:

Storhamar Handball Elite - Team Esbjerg 25-34

Metz Handball - Gyori Audi ETO KC 29-28

Buducnost BEMAX Podgorica - Lokomotiva Zagreb 25-18.