149
Înfrângere pentru baschetbaliştii de la CSM Constanţa în faţa campioanei României - csm-baschhet-1680431855.jpg

Baschetbaliștii de la CSM Constanţa au avut o misiune dificilă pe terenul campionilor de la U-BT Cluj-Napoca, unde au cedat, scor 59-90 (42-53). Băieții antrenați de Alexandru Olteanu și Valentin Boian au câștigat primul sfert, cu 24-23, și au stat aproape de adversari până la pauză, însă deținătorii titlului și-au respectat statutul de favoriți și au făcut diferența în sfertul 3.

Au evoluat: Cebasek 14 puncte, Johnson 12p, Oprean 11p, Mockevicius 8p (10 recuperări), Lazăr 7p, Mâinea 3p, Corpodean 2p, Bălan 2p, Ivanauskas, Rădulescu.

CSM Constanța va juca următorul meci, pe teren propriu, cu BC CSU Sibiu, vineri, 7 Aprilie, de la ora 20.00.