Salbă de medalii pentru secţia de Kempo a Clubului Sportiv Medgidia

34445

Secţia de Kempo a Clubului Sportiv Medgidia a obţinut nu mai puţin de 7 medalii la Campionatul Naţional de Kempo K1 desfăşurat la Bucureşti.

Andrei Stoian a cucerit o medalie de aur şi titlul de Campion Naţional la categoria 75 de kilograme, Ayan Ismail aur la 50 de kilograme şi Robert Ciucuraş, aur la 55 de kilograme.

Andrei Mocanu s-a clasat pe locul al doilea la categoria 70 de kilograme, iar acesta a fost copiat de către colegul său, Darius Clinciu, la categoria 40 de kilograme.

Patrick Crînguş a cucerit medalia de bronz la categoria 45 de kilograme, iar Raul Ciucuraş s-a clasat şi el pe locul al treilea la categoria 55 de kilograme.

Medgidia a mai avut un sportiv la Naţionalele de la Bucureşti, în persoana lui Alessandro Olteanu, cel care a încheiat competiţia pe locul 5 la categoria 65 de kilograme.