Baschet / All Star Game-ul de la Oradea, pe 20 aprilie. Componenţa selecţionatelor Nord şi Sud
142
Articole de la același autor
Tragedie aviatică! Unul dintre militarii morţi în elicopterul prăbuşit, Vlad Carp, era arbitru de rugby
03 Martie 2022
Tot lotul Cleopatrei, rulat în amicalul cu LPS Constanţa. „Am văzut dorinţă şi implicare”
25 Februarie 2022
Lovitură de teatru! Phoenix CSU Simona Halep, şanse uriaşe de a se retrage din campionat
28 Martie 2022
Rugbiştii de la CS Cleopatra încep meciurile de verificare. „Vom vedea la ce nivel ne aflăm”
18 Februarie 2022
Federaţia Română de Baschet a anunţat componenţa selecţionatelor masculine Nord şi Sud, care se vor confrunta, în data de 20 aprilie, în noua Sala Polivalentă din Oradea, în cadrul tradiţionalului All Star Game, eveniment organizat în parteneriat cu CSM Oradea.
Componenţa echipelor s-a stabilit în urma voturilor exprimate de public (30%), de reprezentanţii mass-media (30%) şi de membrii departamentului tehnic din Federaţia Română de Baschet (40%). În alcătuirea echipelor, s-a ţinut cont şi de o prevedere regulamentară, astfel că fiecare selecţionată numără câte şase sportivi români şi şase sportivi străini.
Sud: 1. Troy Franklin (SCM U Craiova), 2. Tudor Gheorghe (FC Argeş Piteşti), 3. Marcu Badiu (CSO Voluntari), 4. Mladen Jeremic (FC Argeş Piteşti), 5. David Vida (CSO Voluntari), 6. Michael Qualls (SCM U Craiova), 7. Mihai Măciucă (FC Argeş Piteşti), 8. Vlad Moldoveanu (CSO Voluntari), 9. Rolland Torok (CSO Voluntari), 10. Keith Clanton (CS Dinamo Bucureşti), 11. Ousmane Barro (CSO Voluntari), 12. Terrell Carter II (CSA Steaua Bucureşti).
Antrenori: Tudor Costescu (FC Argeş Piteşti, Sasa Ocokoljic (CSO Voluntari)
Nord: 1. Lucas Tohătan (BC CSU Sibiu), 2. Patrick Richard II (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca), 3. Kristopher Richard (CSM CSU Oradea), 4. Karel Guzman (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca), 5. Justas Tamulis (BC CSU Sibiu), 6. Bogdan Nicolescu (CSM CSU Oradea), 7. Elijah Stewart (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca), 8. Garlon Green (CSM CSU Oradea), 9. Luca Colceag (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca), 10. Mark Ogden Jr (CSM CSU Oradea), 11. Rareş Uţă (BC CSU Sibiu), 12. Dustin Morgan Hogue (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca). Antrenori: Mihai Silvăşan (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca), Cristian Achim (CSM CSU Oradea).
Pentru cazul nefericit al unor indisponibilităţi cauzate de posibile accidentări până în data de 20 aprilie, Federaţia Română de Baschet a prezentat şi rezervele: Andrej Magdevski (CSM Ploieşti), Andrei Mandache (CS Dinamo), Lavon Fitzpatrick (FC Argeş Piteşti) - Sud, respectiv Porter Troupe (CSM Tg. Jiu), Tudor Fometescu (CSM CSU Oradea), Alexandru Olah (SCM Timişoara) - Nord.
Foto: Facebook / Federaţia Română de Baschet
Componenţa echipelor s-a stabilit în urma voturilor exprimate de public (30%), de reprezentanţii mass-media (30%) şi de membrii departamentului tehnic din Federaţia Română de Baschet (40%). În alcătuirea echipelor, s-a ţinut cont şi de o prevedere regulamentară, astfel că fiecare selecţionată numără câte şase sportivi români şi şase sportivi străini.
Sud: 1. Troy Franklin (SCM U Craiova), 2. Tudor Gheorghe (FC Argeş Piteşti), 3. Marcu Badiu (CSO Voluntari), 4. Mladen Jeremic (FC Argeş Piteşti), 5. David Vida (CSO Voluntari), 6. Michael Qualls (SCM U Craiova), 7. Mihai Măciucă (FC Argeş Piteşti), 8. Vlad Moldoveanu (CSO Voluntari), 9. Rolland Torok (CSO Voluntari), 10. Keith Clanton (CS Dinamo Bucureşti), 11. Ousmane Barro (CSO Voluntari), 12. Terrell Carter II (CSA Steaua Bucureşti).
Antrenori: Tudor Costescu (FC Argeş Piteşti, Sasa Ocokoljic (CSO Voluntari)
Nord: 1. Lucas Tohătan (BC CSU Sibiu), 2. Patrick Richard II (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca), 3. Kristopher Richard (CSM CSU Oradea), 4. Karel Guzman (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca), 5. Justas Tamulis (BC CSU Sibiu), 6. Bogdan Nicolescu (CSM CSU Oradea), 7. Elijah Stewart (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca), 8. Garlon Green (CSM CSU Oradea), 9. Luca Colceag (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca), 10. Mark Ogden Jr (CSM CSU Oradea), 11. Rareş Uţă (BC CSU Sibiu), 12. Dustin Morgan Hogue (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca). Antrenori: Mihai Silvăşan (U-Banca Transilvania Cluj-Napoca), Cristian Achim (CSM CSU Oradea).
Pentru cazul nefericit al unor indisponibilităţi cauzate de posibile accidentări până în data de 20 aprilie, Federaţia Română de Baschet a prezentat şi rezervele: Andrej Magdevski (CSM Ploieşti), Andrei Mandache (CS Dinamo), Lavon Fitzpatrick (FC Argeş Piteşti) - Sud, respectiv Porter Troupe (CSM Tg. Jiu), Tudor Fometescu (CSM CSU Oradea), Alexandru Olah (SCM Timişoara) - Nord.
Foto: Facebook / Federaţia Română de Baschet
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole pe aceeași temă
Joi, 07 Aprilie 2022
Miercuri, 06 Aprilie 2022
Luni, 04 Aprilie 2022
Sâmbătă, 02 Aprilie 2022
Vineri, 01 Aprilie 2022
Joi, 31 Martie 2022
Marţi, 29 Martie 2022
Marţi, 29 Martie 2022
Duminică, 27 Martie 2022