O nouă victorie lejeră obţinută de handbaliştii de la CSM Constanţa

178

CSM Constanța a obținut cea de-a 10-a victorie consecutivă în Liga Zimbrilor, 35-26 (17-13) cu CSU din Suceava, într-o atmosferă superbă la Sala Sporturilor „Simona Amânar”.

Băieții noștri au făcut spectacol după pauză în fața propriilor suporteri și au bifat cel de-al 19-lea succes stagional în campionat, care îi aduce și mai aproape de medaliile de argint.

Au evoluat: Rusu 7 intervenții, Vasile 4 - Aliokhin 7 goluri, Stankovic 5, Ravnic 4, Komogorov 3, Căbuț 3, Susanu 3, Mourino 3, Andrei 2, Drăgan 2, Nistor 1, Ilie 1, Ayar Murtaza 1, Chikovani, Teodor Ștefan.

Urmează meciul din sferturile de finală ale Cupei României, cu Steaua București care va avea loc marți, 16 aprilie, de la ora 17:00, tot în Sala Sporturilor. Miza este calificarea în Final 4.