14436
Performanţă uriaşă pentru triatloniştii de la CSM Constanţa. Carol Popa a spulberat tot - csm-triatlon-1714555736.jpg

CSM Constanţa obţine noi performanţe superbe, de data aceasta la triatlon. Carol Popa a câștigat tot ce se putea câștiga. Sportivul constănţean a încheiat pe primul loc atât la categoria sa de vârstă, juniori 1 (18-19 ani), cât și la general, cu timpul de 15 minute și 35 secunde, fiind cel mai bun rezultat din competiție.

Vlad Remzing (U23, Steaua) a fost cronometrat în 15.48, iar Raul Petre (juniori 1, CSM Constanța) în 15.59.

Performanță de excepție și pentru Amalia Singuran (juniori 2, 16-17 ani), care și-a câștigat categoria, dar a avut cea mai bună performanță și la general, cu timpul de 18 minute și 8 secunde. Carol și Amalia au făcut echipă pentru CSM Constanța și la ștafetă mixtă, concurs Open pe care l-au câștigat, cu timpul de 35:32! Ioana Badea (juniori 1, 18-19 ani) s-a clasat pe locul 8 la general.

Juniorii 2 Gabriel Mihăilescu și Paul Mihai Galoiu au încheiat pe podium la categoria lor și pe locurile 9, respectiv 11, la general. Perechea Raul Petre / Ioana Badea s-a clasat pe locul 5 în proba de ștafetă mixtă.