1426
Medalii de aur şi de bronz pentru judoka de la CSM Constanţa, la Campionatele Naţionale U23 - 1-1701758712.jpg

Sportivii de la CSM Constanţa au concurat cu succes la Campionatul Național U23 Echipe și Ne Waza, competiţie găzduită de sala Complexului Olimpic de la Izvorani.

Echipa constănțeană a obținut medalia de bronz în competiția pe echipe, în urma evoluțiilor foarte bune reușite de Robert Iamandi, la categoria 66 kg, Alin Preda și Alexandru Tănase, la 73 kg, David Gliga și Victor Sandu, la 81 kg, David Fodor și Andrei Cristian Ene, la 90 kg, Vlad Topală și Matei Plosceanu, la +90 kg.

La Campionatul Național U23 Ne Waza (luptă la sol), Laurențiu David Gliga a câștigat medalia de aur, sportivul constănţean clasându-se pe locul 1 la categoria 81kg.

Vlad Topală a luat medalia de bronz, după ce a încheiat pe locul 3 la +90 kg. De asemenea, în competiție a luptat și Daria Kraus, la 63 kg. Antrenorii lor sunt Radu Florin Luca și Gheorghe Lozovanu.