Victorie dramatică obţinută de CSM Constanţa la Timişoara în Liga Zimbrilor

143

Handbaliștii de la CSM Constanța au obținut o victorie dramatică în penultima etapă din Liga Zimbrilor, scor 30-29, în deplasare, cu SCM Poli Timișoara, și vor încheia sezonul cu medaliile de bronz la gât.

Conduși cu 15-10 la pauză, băieții antrenați de George Buricea și Ionuț Pușcașu au revenit spectaculos în repriza secundă, iar extrema stângă Valentino Ravnic a înscris golul decisiv cu două secunde înainte de fluierul final!

Au evoluat: Rusu, Vasile – Stankovic 6 goluri (3x7m), Ravnic 4, Komogorov 4, Nistor 4, Drăgan 2, Chikovani 2, Susanu 2, Andrei 2 (1), Ilie 1, Brasseleur 1, Nikolic 1, Caba 1.

În ultima etapă a campionatului, CSM Constanța va juca, pe teren propriu, cu ultima clasată, CSM Odorheiu Secuiesc, sâmbătă, 6 mai, la Sala Sporturilor, cu o săptămână înainte de turneul Final 4 al Cupei României, unde echipa noastră va lupta pentru câștigarea trofeului.