Eduard Radaslavescu, evoluţie jenantă în meciul cu Rapid

164

FCSB a cedat fără drept de apel în fața celor de la Rapid, scor 1-5, și a încheiat sezonul cu un eșec usturător.

Cu o echipă schimbată față de partida cu Farul, FCSB a părut fără motivație și nu le-a putut face față celor de la Rapid. Printre cei titularizați de Elias Charalambous s-a numărat și Eduard Radaslavescu, una dintre speranțele lui Gigi Becali.

A fost primul meci pentru Radaslavescu ca titular la FCSB din luna noiembrie și până acum, însă mijlocașul nu a reușit să-l convingă pe patron și a fost schimbat după doar 45 de minute. În locul acestuia a fost introdus Octavian Popescu, care ulterior a și marcat unicul gol al roș-albaștrilor, dar a și fost eliminat după o intrare nesportivă.

În cele 45 de minute petrecute pe teren în meciul cu Rapid, Radaslavescu a avut 22 de atingeri ale balonului și două șuturi pe poartă, insuficient pentru Gigi Becali.