Virgil Ghiță a marcat al patrulea gol al sezonului în Polonia

150

Virgil Ghiță (24 de ani) a plecat de la Farul Constanța la MKS Cracovia în iarna anului 2022, iar fundașul român s-a adaptat rapid în Polonia și a fost un om de bază pentru echipa sa.

MKS Cracovia s-a impus cu scorul de 3-0 în fața celor de la Wisla Plock, în ultima etapă din campionatul Poloniei. Unul dintre golurile marcate în duelul de ieri i-a aparținut lui Virgil Ghiță, care a punctat în minutul 62 al partidei. A fost a patra reușită a fundașului român în acest sezon.

Totodată, Ghiță a stabilit și o performanță importantă. Concret, fostul elev al lui Gică Hagi a fost jucătorul cu cele mai multe minute jucate în actualul sezon din Polonia și nu a lipsit în niciun meci al celor de la Cracovia.